DERGİLER
Türkiye'nin en popüler franchise ve yatırım dergilerine sitemizden ücretsiz ulaşabilirsiniz.
FRANCHISE MARKET
FRANCHISE EXTRA
HABERLER
Doğru Franchise Nasıl Seçilir ?

Franchise almaya karar verdikten sonra yapılacak ilk adım doğru markayı bulmak için araştırma yapmaktır. Franchise için kendi becerilerinize uygun uzun yıllar yapabileceğiniz bir sektör seçmeniz oldukça önemli Franchise Points olarak hazırladığımız rehberden yararlanarak kendinize uygun bayiliği kolayca bulabilirsiniz. Doğru bayiliği seçmek için 5 altın kural

1 – Pazar araştırması yapın:Sunacağınız ürünlerin ve hizmetlerin seçtiğiniz bölgeye uygunluğunu kontrol edin. Bulunduğunuz bölgede düşündüğünüz franchise işine karşı yeterli talep olduğundan emin olun. Talep az veya yoksa ilk andan itibaren sıkıntıya düşersiniz.

2 – Rekabeti değerlendirin: Biraz rekabet iyidir ancak fazlası zarardır. Aynı bölgede aynı sektörden 2'den fazla işletme varsa bu zarara dönüşebilir. Franchise aldığınız firmanın bölge koruması var mı? Öğrenin.

3 – Bayiliğin marka bilinirliğini değerlendirin: Tüketicilerin çoğu rekabet üstünlüğü sağlayacak ve en kısa sürede kara geçmelerini sağlayacak bildikleri bir markanın bayiliğini almak ister. Sosyal medya kanallarında ne kadar aktifler? Müşteri memnuniyeti konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor mu?

4-Üçüncü taraf geçerliliğini araştırın: Bayilik yatırımı yapmayı düşünenlerin dikkate alması gereken en önemli faktörlerden biri franchisee tatmininin seviyesidir. Sadece birkaç franchisee ile konuşmayın. Franchisor’a daha önceden tarafsız bir grup tarafından değerlendirilip değerlendirilmediğini sorun.

5 – Franchisor ( bayilik veren )  tarafından sunulan eğitim ve desteği değerlendirin:Başarılı olmak için franchisor desteğine ve özellikle kendinizi ve personelinizi eğitmek için eğitime ihtiyacınız olacaktır. Bu destek belirsizse veya tam anlamıyla sunulmuyorsa bu fırsatları sunan diğer franchise sistemlerini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Devamını Oku
Franchise Veren Kafeler

Günümüzün en kazançlı sektörlerinden biri olan kafe sektöründe franchise alarak güvenli bir yatırım yapabilir uzun yıllar boyunca sorunsuz bir işletmeye sahip  olabilirsiniz.

 

DoubleShot Coffee

 

Doubleshot Coffee 8 ülkede hizmet veren ve uluslararası marka zinciri olan Doubleshot Coffee 2018 sonuna kadar 15-20 adet bayilik vermeyi hedeflemektedir. Karlılığıyla ön plana çıkan Doubleshot franchise  yatırımcılarını %35-40 kar marjı sunmaktadır.

 

 

Yatırım Bütçesi

250.000₺

Kar  Marjı

%35 - %40

 Link: www.franchisepoints.com/doubleshotfranchise

Kahve Durağı

 

Kahve Durağı cadde lokasyonların da “shop”; AVM’lerde ise hem ‘shop’ hem ‘kiosk’ konseptiyle hizmet vermektedir. Şube açılmadan önce Kahve Durağı’nın lokasyonun uygunluğuna karar vermiş olması gerekmektedir. Ayrıca şubenin lokasyonu ile ilgili fizibilite çalışması; şubenin açılacağı şehir ile ilgili araştırma yapılmalıdır. 2013 yılından itibaren farklı ildeki 88​ şubesiyle kaliteli hizmet vermektedir.

Yatırım Bütçesi

2.000₺ - 3.000₺ m²

 

Kar Marjı

%35-%40

Link: www.franchisepoints.com/kahveduragitr

 

1453 Osmanlı

 

Tüm dünyada kabul görmüş olan en yaygın ve en az riskle çalışan franchise sistemi ile çalışmaktadır.

‘’Şehzadeler kentinden Türkiye’ye’’ sloganıyla Türkiye'nin ve Avrupa'nın tüm şehirlerine sektörde yüksek kalite ve hizmet anlayışımızla franchise vermektedir. 2018 yılı sonuna kadar 21 şehirde tam 45 şube ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Yatırım Bütçesi

2.000₺ - 3.000₺ m²

 

Kar Marjı

%35-%40

Link: www.franchisepoints.com/1453osmanlitr

 

Sütlü Çardak

 

Sekizgram Gıda San. Ltd. Şti. bu tecrübesini ve beklentileri dikkate alarak 2016 yılında Sütlü Çardak markasını kurmuştur.Sekizgram Gıda San. Ltd Şti., 1990 yıllarında Türkiye'de yeni başlayan dışarıda yeme içme sektöründeki birçok firmanın kuruluş, projelendirme,mimari standartların belirlenmesi ve mimari uygulamaların yapılmasında yer almıştır.

3 Farklı konspette franchise vermektedir.

  • Sütlü Çardak Express

  • SÜTLÜ Çardak Home {Casual Dining)

  • SÜTLÜ Çardak Plus

Yatırım Bütçesi

850$ m2

 

Kar Marjı

%35-%40

Link: www.franchisepoints.com/sutlucardaktr

 David People

 

'' Türkiye'nin Genç Dinamik ve İddialı Zincir Markasında Karlı Bir Yatırıma Davet Ediyoruz'' sloganıyla  yola çıkan ''David People'' yeni yatırımcılarını kazanmaya davet ediyor.

Açılacak yerin tespiti ve olabilirliği ile ilgili fizibilite ve mimari danışmanlığından ücret talep etmeyen ''David People''. Yer tespiti ve marka anlaşmamızı sağlandığında inşaat aşaması dahil konseptin anahtar teslimim bir işletme teslim ediyor. 

 

Yatırım Bütçesi

800$ - 950$ m²

Kar Marjı
%50

Link: www.franchisepoints.com/doubleshotfranchise

Devamını Oku
Franchise Kredisi Nasıl Alınır?

Franchise Kredisi Nasıl Alınır ? Bankaların kredi imkanları devlet destekleri bayilik almak için tüm detayları sizin için sıraladık.

 Yapı Kredi Bayilik (Franchise) Kredisi

  Franchise kredisi veren bankalardan biri olan Yapı Kredi, kredi tutarında herhangi bir üst limit belirlememiş. Bu krediyi herhangi bir bayilik sermayesi için alabilmeniz mümkündür. Kredi özelliklerinden bahsedecek olursak, Yapı Kredi bankası 36 aya kadar olan vadelerde geri ödeme planları sunuyor.

Kredinizi Yapı Kredi’nin gerekli teminatlarını karşıladıktan sonra anında kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, 6 aya kadar ödemesiz seçeneklerinden de faydalanabilmeniz mümkün. Banka bayilik kredisini “Nakit Destek Kredisi” adı altında vermektedir. Daha detaylı bilgi ve şartlar için Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Bayilik (Franchise) Kredisi

 

“Franchise Destek Paketi” adı altında, bayilik işletmeleri için sermaye ve destek sağlayan Akbank, bu paketten yararlanacak olan müşterilerine de, sınır EFT/Havale, Maaş Ödemesi gibi avantajlar sağlıyor.

Bayilik kredisi için Akbank’da herhangi bir üst limit belirlememiş. Yani, franchise için ne kadar sermayeye ihtiyacınız varsa tamamını Akbank aracılığıyla karşılayabiliyorsunuz. Ayrıca, Teminat Mektubu, Çek Karnesi, POS Hizmeti gibi birçok konuda banka sizlere “Franchise Destek Paketi” kapsamında yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi ve şartlar için şubeleri ziyaret etmenizi öneririz

.

DenizBank Bayilik (Franchise) Kredisi

 

 

Girişimcilere bayilik kredisi sunan DenizBank, franchise yatırım bedelinin yüzde 65’ini geçmemek şartıyla kredi veriyor. DenizBank, verdiği bayilik kredisini 36 aya varan vadelerle ödeme seçeneği sunuyor.

Ayrıca, eğer sermayeniz bulunuyorsa ve sermayenizi artırmak istiyorsanız “Sermayenize Destek Kredisi” seçeneğiyle 120 aya varan vade seçenekleriyle kredi alabilme imkanınızda oluyor.

Garanti Bankası Bayilik (Franchise) Kredisi

 

“İşimi Kuruyorum Paketi” adı altında bayilik kredisi sunan Garanti Bankası, girişimcilere 50 bin TL’ye kadar kredi sağlıyor. 6 aya varan vadelerde ödemesiz dönem seçeneği sunan Garanti Bankası, azami 12, en fazla 36 ay vade de geri ödeme seçenekleri sunuyor.

Ayrıca, Garanti Bankası bu paketten yararlanacak olan girişimcilere İşletme Hesabı, Easy Card, POS-ON ve Sigortalar gibi birçok destek sağlıyor. Garanti’nin bayilik kredileri hakkında daha detaylı bilgiyi şubeler aracılığıyla alabilirsiniz.

 

Halkbank Bayilik (Franchise) Kredisi

 

Yaklaşık 7 yıldır, bayilik sistemine destek veren Halkbank, “Franchise Kredisi” adı altında, yeni iş kuracak olan girişimcilere kolaylıklar sağlıyor. 60 aya kadar vade seçenekleri sunan banka, bayilik giriş bedelleri gibi masrafların yanı sıra bir işletmenin ihtiyacı olan demirbaş masrafları içinde kaynak sağlıyor.

Halkbank’ın şubelerini ziyaret edip, bayilik fikrinizle ilgili detayları anlattığınız takdir de size uygun bayilik kredi seçenekleri hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Henüz hangi firmadan franchise alacağınıza karar vermediyseniz, bayilikler kategorimize göz atarak bayilik veren firmaları ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Az Sermaye İle Nasıl İş Kurulur?

Yıllarca birikim yapıp arttığınız paralarla iş kurmak isteyebilirsiniz. Kriz zamanlarında yeni bir işletme açmak marka oluşturmak hem riskli hem de pahalı olabilir. Ancak franchise modeliyle işletme açtığınız zaman reklam,yatırım,müşteri,personel,eğitim gibi her şey dahil bir işletmeye sahip olursunuz.

Kendi başınıza kuracağınız bir işlemenin dekorasyon, tasarım,mimar,reklam gibi masrafları markaların franchise bedellerinin çok çok üstüne çıkabilir. Franchise işletme aldığınız zaman öngörülü bir hareket yapar kazandıracağınız parayı önceden hesaplayabilirsiniz.

Fast Food Bayiliği Türkiye’de yemek sektörü önlenemez bir şekilde büyüyor ve hazır yemek sektöründe başı fast food tarzı ürünler çekiyor. 0’dan başlamak yerine hali hazırda kendini kanıtlamış bir markanın bayiliğini almak birçok açıdan büyük avantajlar sunmaktadır.

Her bütçeye uygun ve müşterisi hazır fast-food bayilikleri. ''TATLISES LAHMACUN'' ''ETİLER MARMARİS'' ''HORON PİDE'' Restoran- Cafe Bayiliği Uzun ve kısa vadede asla zarar etmeyeceğiniz %40-%50 arası kar bırakan bir işletmeniz olsun istermisiniz?

Mimari proje,personel,reklam gibi desteklerin bulunduğu anahtar teslim bayilik şartları ''1453 OSMANLI'' ''LKM KÖFTE'' ''SİR WİNSTON ''ZAİKA'' DAVİ PEOPLE Takı-Aksesuar Bayiliği Doğru sektöre yönelirseniz başarısız olma ihtimaliniz oldukça düşüktür.Takı-Aksesuar sektörü yine popüler ve karlı bir sektör olarak karşımızda ayrıca marka bilinirliği önemli bir etken. ARİŞ PIRLANTA TRENDANCE ACCESSORİES Ayrıca franchise kredileri başlıklı yazımı inceleyebilir kendinize en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Devamını Oku