Doğru Franchise Nasıl Seçilir ? 23-03-2020 03:07:55
23-03-2020 250 0

Franchise almaya karar verdikten sonra yapılacak ilk adım doğru markayı bulmak için araştırma yapmaktır. Franchise için kendi becerilerinize uygun uzun yıllar yapabileceğiniz bir sektör seçmeniz oldukça önemli Franchise Points olarak hazırladığımız rehberden yararlanarak kendinize uygun bayiliği kolayca bulabilirsiniz. Doğru bayiliği seçmek için 5 altın kural

1 – Pazar araştırması yapın:Sunacağınız ürünlerin ve hizmetlerin seçtiğiniz bölgeye uygunluğunu kontrol edin. Bulunduğunuz bölgede düşündüğünüz franchise işine karşı yeterli talep olduğundan emin olun. Talep az veya yoksa ilk andan itibaren sıkıntıya düşersiniz.

2 – Rekabeti değerlendirin: Biraz rekabet iyidir ancak fazlası zarardır. Aynı bölgede aynı sektörden 2'den fazla işletme varsa bu zarara dönüşebilir. Franchise aldığınız firmanın bölge koruması var mı? Öğrenin.

3 – Bayiliğin marka bilinirliğini değerlendirin: Tüketicilerin çoğu rekabet üstünlüğü sağlayacak ve en kısa sürede kara geçmelerini sağlayacak bildikleri bir markanın bayiliğini almak ister. Sosyal medya kanallarında ne kadar aktifler? Müşteri memnuniyeti konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor mu?

4-Üçüncü taraf geçerliliğini araştırın: Bayilik yatırımı yapmayı düşünenlerin dikkate alması gereken en önemli faktörlerden biri franchisee tatmininin seviyesidir. Sadece birkaç franchisee ile konuşmayın. Franchisor’a daha önceden tarafsız bir grup tarafından değerlendirilip değerlendirilmediğini sorun.

5 – Franchisor ( bayilik veren )  tarafından sunulan eğitim ve desteği değerlendirin:Başarılı olmak için franchisor desteğine ve özellikle kendinizi ve personelinizi eğitmek için eğitime ihtiyacınız olacaktır. Bu destek belirsizse veya tam anlamıyla sunulmuyorsa bu fırsatları sunan diğer franchise sistemlerini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yaz